Авто з США в Україні: Купити БУ автомобіль з Америки в Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові
В Україні планують заборонити авто з ДВЗ

Українські чиновники працюють над законопроектом, який передбачає поступове обмеження ввезення та першу реєстрацію транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння. Про це стало відомо від представників Міністерства цифрової інфраструктури на транспорті та Команди підтримки реформ – саме вони готують нові правила, повідомляє видання Фокус.

Згідно з цими планами, використання окремих категорій автотранспорту з ДВЗ буде обмежено вже в 2028 році, а до 2038 може бути введена повна заборона на всі машини з традиційним мотором.

Чому хочуть заборонити машини з ДВС?

Internal combustion engine

У всьому світі починають говорити про скору заборону автомобілів з класичним двигуном. Багато провідних країн вже прийняли конкретне рішення, нехай і вступить воно значно пізніше, ніж у 2021 році. Ці плани обумовлені, головним чином, погіршенням екологічної ситуації. Великобританія, Данія, Норвегія, Сінгапур та інші розвинені держави вже встигли законодавчо закріпити заборону авто з ДВЗ. Вона почне діяти в залежності від конкретної країни в період з 2025 до 2040 року.

Очевидно, що влада України хоче вчасно приєднатися до загальносвітового тренду. Тому про підготовлюваний законопроект говорять вже зараз.

Варто зазначити, що для нашої країни заборона машин з ДВЗ виглядає занадто передчасною. Адже в Україні інфраструктура електромобілів розвинена слабо. Обсяги продажів електрокарів не йдуть ні в яке порівняння з бензиновими і дизельними авто. Станом на березень поточного року в Україні зареєстровано трохи більше 26 000 електромобілів. Що стосується зарядної інфраструктури, в нашій країні представлені переважно станції змінного струму, які повільно заряджають електрокари. Швидкісні зарядки постійного складають всього 10% від загального числа терміналів.

Коли хочуть вводити обмеження на авто з ДВС?

Відразу скажемо: все озвучені чиновниками дати є орієнтовними. На них покластися можна лише почасти. Однак вони є.

  • Вживані авто з дизельними моторами планується заборонити 01.01. 2028 роки, нові – 01.01.2033;
  • Вживані авто з бензиновими моторами потраплять під заборону 01.01.2033, нові – 01.01.2038..

Також є плани обмежити використання автобусів з ДВС. Однак в прес-службі Директорату цифрової інфраструктури на транспорті зазначають, що конкретно для цієї частини законопроекту чітка концепція ще не опрацьована.

Цікаво, що в озвучених планах поки ніяк не вказана доля гибридів та плагін-гібридів.

Як в Україні планують розвивати сферу електромобілів?

supercharging-cities-announcement

На тлі майбутньої заборони автомобілів з ДВЗ логічно дізнатися, які кроки будуть робити українські чиновники для розвитку електричного транспорту – єдиного сегмента, який залишиться на дорогах усього світу, включаючи нашу країну.

1. Міністерство інфраструктури України планує створити мережу швидкісних зарядних станцій для електромобілів. Вони будуть розміщені на ключових автошляхах країни. Це дозволить гарантувати комфорт та зручність для зростаючого числа власників електромобілів. Перший швидкісний зарядний термінал буде відкритий вже в серпні 2021 року.

2. Уже зараз Верховна Рада встигла прийняти законопроекти №3476 і №3477, що спрямовані на стимулювання виробництва електрокарів в Україні, а також зарядних пристроїв і комплектуючих до них. Це позитивно вплине як на нашу економіку, так і на розвиток електричної мобільності. Також влада хоче запустити і інші стимулюючі заходи – податкові канікули, митні пільги і т.д.

3. За підтримки бізнесу Міністерство інфраструктури розробляє зараз стратегію і концепцію розвитку вітчизняного автопрому. Значна увага приділяється тут саме електричному транспорту. Чиновники обіцяють опрацювати можливість збірки і виробництва електричних автобусів, збірки електромобілів іноземних компаній. Крім того, планується виробництво окремих компонентів електрокарів, таких як батареї.

Подивіться великий каталог електромобілів з США на нашому сайті.

Замовляйте підбір авто під пільгове розмитнення!

Умови кредитовання

Читайте також:
Ми в соцмережах
Останні записи
Telegram Підписуйтесь на наш канал Підписатися Viber Підписуйтесь на наш канал Підписатися