Авто з США в Україні: Купити БУ автомобіль з Америки в Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові
Саакашвілі: “Ми скасовуємо систему митного розмитнення”. В Україні готують нові правила розмитнення авто

Національна Рада Реформ розраховує до літа ввести в дію нову систему розмитнення автомобілів. Михеїл Саакашвілі запропонував проводити митне очищення через смартфон, а саме – через програму “Дія”.

“Розмитнити транспортний засіб буде можливо через портал державних послуг «Дія». Прогнозується, що протягом наступних п’яти років після запровадження нової моделі вартість розмитнення легкових автомобілів буде зменшено на 30%” – уточнюється на сайті президента України.

“У нас вже є рішення: Ми скасовуємо систему митного розмитнення цих машин”, сказав на брифінгу Саакашвілі.

Нова модель розмитнення автомобілів передбачає новий алгоритм дій під час розмитнення ввезеного авто. Для легітимізації транспортного засобу буде достатньо ввести у систему “Дія” назву моделі, рік випуску, об’єм двигуна та VIN-код, після чого сплатити автоматично обчислену суму з банківської карти також через додаток.

Формула розрахунку вартості розмитнення має враховувати: рік випуску, об’єм двигуна, коефіцієнт палива (дизель, бензин, гібрид, електро), коефіцієнт кінських сил і коефіцієнт ексклюзивності авто.

Боротьба з корупцією на митниці

За словами члена Ради реформ, через існуючу схему розмитнення держава щорічно втрачає до 400 мільйонів доларів, а у кишенях зацікавлених осіб залишається близько 150 млн дол. За його словами, під час процедури занижується ціна авто, від якої залежить сума митних платежів.

Це відбувається за рахунок:

  • заміни інвойса;
  • підвищення показників спідометра;
  • надання інформації про те, що машина побувала в ДТП.

Передбачається також, що зникне необхідність особистої відвідувати орган митної служби, мати справу з брокером. Вартість процедури буде розраховуватися автоматично, за формулою додатку “Дія”.

растаможка авто через приложение Дия

Олександр Ольшанський, заступник голови виконавчого органу ради реформ, зазначив, що будь-яка формула буде несправедливою, оскільки справедлива формула має спиратися на ціну. Але проблема в тому, що вартість передбачає людський фактор, а це є місцем для корупції. Тож, треба обирати між несправедливістю формули і несправедливістю корупції.

Зеленський підтримав концепт

Президент України Володимир Зеленський, схвалив ідею проведення розмитнення автомобілів через додаток “Дія”. Але зауважив, що існують різні комплектації для однакових за об’ємом та потужністю машин. Голова ВРУ Дмитро Разумков також зазначив, що деякі виробники пропонують базові варіації, а, наприклад, німецькі можна комплектувати як конструктор.

На це заступник голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук заявив, що вони “будуть працювати над тим, щоби вигадати таку формулу, яка врахує всі інтереси“. І наголосив, що треба відходити від інвойсної ціни.

Давід Арахамія зазначив, що: “ “існують бази даних, які держава може ліцензувати, які по Vin-коду можуть детермінувати, яка саме комплектація, на скільки вона преміум чи не преміум”. Він пропонує створити коригуючий коефіцієнт, що допоможе більш точно визначати дійсну суму розмитнення.

Підсумок:Отже, Нацрада реформ вирішила створити удосконалену універсальну формулу та подати відповідні проекти змін до законодавства до Парламенту України, приблизно через місяць-півтора. На брифінгу Саакашвілі зазначив, що голоса в ВРУ для цього є.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про нові правила реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку авто в Україні і представляли повний список авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році.

Замовляйте підбір авто під пільгове розмитнення!

Умови кредитовання

Читайте також:
Ми в соцмережах
Останні записи
Telegram Підписуйтесь на наш канал Підписатися Viber Підписуйтесь на наш канал Підписатися