Авто з США в Україні: Купити БУ автомобіль з Америки в Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові
Реєстрація авто в Україні в 2021: що змінилося? Повний список нововведень

В Україні вступили в силу нові правила реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку авто. Вони були розроблені Кабінетом Міністрів України і прийняті в якості постанови 16 грудня. Новий порядок держреєстрації включає в себе досить багато свіжих пунктів.

Ми зібрали всі новації постанови “Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів”.

Всі зміни можна умовно розділити на ті, що фактично спростили процедуру і ті, що ускладнили реєстрацію транспорту.

Що тепер дозволено:

✅Отримувати основні послуги онлайн, через “Електронний кабінет водія”. В такому форматі відтепер можна подавати документи для перереєстрації, замовляти індивідуальні номерні знаки, оформляти договір купівлі-продажу.
✅Реєструвати нові транспортні засоби безпосередньо в автосалонах, де відбувається їх покупка.
✅Перезакріплювати номерні знаки за транспортними засобами в тих випадках, коли перереєстрація здійснюється без зміни власника або на підставі свідоцтва про право на спадщину.
✅Перереєструвати авто на користь страхової компанії, за яке страхувальник отримав повну страхову суму, за спрощеною схемою.
✅При виїзді за кордон на постійне місце проживання і при вивезенні авто за кордон через їх відчуження, на автотранспорт видаються свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки встановленого зразка терміном на 2 місяці.
✅Відміняти проведену держреєстрацію транспортних засобів по розширеному списку причин. Серед них – підробка номерних деталей кузова, махінації з документами, невідповідність митних документів.

Що відтепер заборонено:

✅Видавати однакові номерні знаки на авто різного типу (Раніше легкове авто, вантажівка і мотоцикл могли мати однаковий номерний знак. Це викликало серйозну плутанину для систем автофіксації).

✅Здійснювати відчуження автомобілів у власників, чиї дані є в ДержРеєстрі боржників.

✅Здійснювати першу реєстрацію мопедів, які куплені до 23 грудня 2009 року без документів права власності (Раніше такі мопеди реєстрували просто на підставі заяви в Сервісний центр МВС).

✅Здійснювати перереєстрацію авто в зв’язку з заміною двигуна тепер можна тільки в тому випадку, якщо змінені характеристики агрегату – його тип, вага, робочий об’єм або потужність.

Документ постанови можна подивитися на сайті Кабінету Міністрів України.

Замовляйте підбір авто під пільгове розмитнення!

Умови кредитовання

Читайте також:
Ми в соцмережах
Останні записи
Telegram Підписуйтесь на наш канал Підписатися Viber Підписуйтесь на наш канал Підписатися