Menu

Нульове Розмитнення Авто повернеться в Україну в 2023 році

Усі пам'ятають, як у квітні 2022 року , на тлі наслідків повномасштабної військової агресії Росії, Верховна Рада України запровадила “нульове розмитнення” . Усі транспортні засоби, включаючи авто зі США , можна було ввозити абсолютно безкоштовно - без оплати ПДВ, акцизу, ввізного мита. 

Через 3 місяці, 1 липня 2022 року, безкоштовне розмитнення було скасована . З того часу за легалізацію імпортних автомобілів на митниці потрібно платити за тими ж правилами що до великої війни — сплачувати ПДВ, акциз, ввізне мито. 

У квітні 2023 року стало відомо, що нульове розмитнення може повернутися. Але лише для окремих категорій громадян України: nbsp;

  • По-перше, військових:  учасники бойових дій або члени їх сімей зможуть безкоштовно ввозити автомобілі для армії та особистих потреб. 

  • По-друге, для цивільних, які втратили свої автомобілі внаслідок військової агресії Росії.  

Докладніше — у нашому матеріалі. 

Законопроект №9058: безкоштовне розмитнення для військових 

24 лютого 2023 року, у річницю початку повномасштабної війни Росії проти України, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №9058. Він передбачає звільнення учасників бойових дій та волонтерів від усіх податків при ввезенні транспортних засобів . Якщо законопроект №9058 буде ухвалено, військові отримають повноцінне “нульове розмитнення” на постійній основі. 

Ввезти авто з-за кордону зможуть за фактом як військові, так і уповноважені особи — члени сім'ї, друзі або знайомі військового на основі довіреності. 

Зазначимо, що за нормами законопроекту ввезений транспорт не можна продавати і віддавати в користування третім особам протягом трьох років з моменту першої реєстрації. 

Наразі законопроект №9058 знаходиться на стадії розгляду.  

Законопроект №9209: безкоштовне розмитнення для цивільних

14 квітня 2023 року у ВРУ зареєстровано законопроект №9209, який передбачає безкоштовне розмитнення для всіх українців, які втратили автомобіль через війну. 

Якщо внаслідок збройної агресії Росії та бойових дій на території України, починаючи з 24 лютого 2022 року, вам було заподіяно збитки у вигляді угону або знищення транспортного засобу , Ви можете завезти іномарку абсолютно безкоштовно. Жодних ПДВ, акцизу та ввізного мита не буде. 

Проте норми законопроекту застосовуватимуться лише до власників тих знищених авто, які не підлягають відновленню та вважаються фізично знищеними. 

Нардепи розробили цей законопроект, щоб фінансово підтримати фіз та юросіб, а також резидентів України, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії.

Крім нульового розмитнення для цієї категорії громадян передбачено також компенсацію коштів (для її отримання знадобиться висновок про непоправні несправності та витяг з державного реєстру досудових розслідувань).

Зрозуміло, для звільнення від податків під час розмитнення авто потрібно буде надати відповідні документи. І ввести можна буде лише ту кількість транспортних засобів, яка була втрачена через війну. 

В даний час законопроект  №9209 також знаходиться на стадії розгляду.

Які пільги на розмитнення авто в Україні є зараз?

Поки що законопроекти №9058 та №9209 знаходяться на розгляді, розмитнення автомобілів з-за кордону залишається платним. Однак є винятки: пільгове ввезення діє для тих авто, які ввозяться в Україну для потреб ЗСУ . Щоб скористатися пільгами, потрібно мати відповідне звернення від військовослужбовців та конкретної частини. У цьому випадку діє практично "нульове" розмитнення.